Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (22.01.2018 - 28.01.2018)

Keskkonnaministeerium
Teisipäev, 23. jaanuar 2018

Algusega kell 15 toimub Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraline nõukogu koosolek.
Lisainfo: Elina Kink, KIKi kommunikatsioonijuht, elina.kink@kik.ee või 5 6875 797.

 

23.-24. jaanuaril toimub Tallinnas projekti Plan4Blue seminar, kus arutatakse mereala kasutamist Soome lahes. Rahvusvahelise projekti eesmärk on aidata kaasa merekeskkonna kestlikule kasutamisele ning merealade ruumilisele planeerimisele Eestis ja Soomes. Projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Täpsem info siit.

Kolmapäev, 24. jaanuar 2018

Kell 10–15.30 toimub Eesti Maaülikooli Metsamajas (Kreutzwaldi 5, Tartu) teabepäev "Biometaan transpordikütusena", mida korraldavad koostöös Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK),  Eesti Maaülikool ning valdkonna arengu toetajad. Teabepäeval antakse ülevaade erinevatest riigipoolsetest toetustest, mille koosmõjul on tänaseks käivitunud nii biometaani tootmine, jaotamine kui ka tarbimine transpordikütusena.
Lisainfo KIKi kodulehelt või KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink, elina.kink@kik.ee või 5 6875 797.

 

Keskkonnaminister Siim Kiisler kohtub Prantsusmaa suursaadiku proua Claudia Delmais-Schereriga. Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, berit-helena.lamp@envir.ee, 5303 6253, 6262 910.

Neljapäev, 25. jaanuar 2018

Algusega kell 19.30 tunnustatakse konkursi "Aasta Keskkonnategu ja Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte" parimaid. Lisainfot konkursi kohta leiab Keskkonnatunnustuste lehelt.
Lisainfo: Kady-Ann Sutt, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist, kady-ann.sutt@envir.ee, 56930213, 6262 811.

 

Kell 14 toimub Keskkonnaministeeriumi (Narva mnt 7a) I korruse saalis ressursitõhususe audiitoritele ja konsultantidele mõeldud infopäev, kus antakse ülevaate ettevõtete ressursitõhususe meetme hetkeseisust ning tulevikuplaanidest. Infopäeva korraldavad Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Lisainfo KIKi energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja, siim.umbleja@kik.ee või 51 65 943. 

 

Algusega kell 18 on Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas Valdur Mikita. Loodusõhtul tuleb juttu loodusest ja loodustunnetusest – kas ja mis on ühist eestlastel ja kukeseentel? Lisaks räägime nii läänemeresoomlastest, elutundest ja -tunnetusest kui kaasaaegsest elust ja selle sunnitusest-sundimatusest.
Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee.

 

Neljapäeval, 25. jaanuaril kell 18.00 toimub Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuses Palmses loodusõhtu. Eesti meteoroloog, polaarrändur ja -uurija ning teadusfotograaf Timo Palo räägib kliimast, selle muutustest ning võimalikest tagajärgedest inimesele ja loodusele. Loodusõhtu on külastajatele tasuta. Pakutakse sooja teed, soovi korral võib teekõrvase ise kaasa võtta. Eelregistreerimine ei ole vajalik.
Lisainfo tel 329 5555, info.lahemaa@rmk.eewww.loodusegakoos.ee

Reede, 26. jaanuar 2018

Keskkonnaminister Siim Kiisler teeb avakõne maailmakoristuspäeva Let's Do It World konverentsil. Lisainfo siit

 

Algusega kell 14 toimub Lahemaa rahvuspargi koostöökogu kultuuripärandi sektsiooni avalik koosolek Keskkonnaameti Palmse kontoris, kuhu on oodatud kõik huvilised. Koosoleku päevakord ja materjalid on leitavad Keskkonnaameti kodulehelt.
Lisainfo: Ave Paulus, Lahemaa rahvuspargi koostöökogu kultuuripärandi sektsiooni juht, Keskkonnaameti Põhja regiooni kultuuripärandi spetsialist, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

Laupäev, 27. jaanuar 2018

Algusega kell 13 toimub loopealsete projekti infopäev "Orhideed loopealsetel" Kuressaares Arensburgi Meedla kojas (Lossi tn 6). Külla tulevad „Eesti orhideede käsiraamatu“ üks autoritest Rainar Kurbel ja botaanik Meeli Mesipuu Pärandkoosluste Kaitse Ühingust. Üritus on avatud kõigile huvilistele!
Lisainfo ja registreerimine: Annely Esko, Keskkonnaameti projektikoordinaator, annely.esko@keskkonnaamet.ee, 5116 738.

 

27. ja 28. jaanuaril kell 11 toimuvad Eesti Loodusmuuseumis perehommikud, kus peategelasteks on aasta loom ja lind: saame teada, kes on see aasta loomaks valitud salapärane kaslane, ning kes on aasta lind, see suur “metsakana”. Kindlasti kuulame aasta linnu kuulsa pulmamängu helisid ning uurime mõningaid tema tegevusjälgi. Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.