KIK-i keskkonnateadlikkuse programm

Muudatused KIK-i keskkonnateadlikkuse programmis, mis jõustuvad alates 2017. aasta I voorust


Keskkonnaministri määruse kohaselt toetab KIK Eesti elanike keskkonnasäästlike tarbimisharjumuste kujundamist ning ökoloogilise tasakaalu tundmaõppimist.

  • ALAMPROGRAMM nr 1. Toetatakse täiskasvanute ja perede keskkonnasäästlike tarbimisharjumuste kujundamist või ökoloogilise tasakaalu tundmaõppimist - teavituskampaaniad, festivalid, messid ning loodusõhtud, -hommikud ja –retked. Vaata, mis on uut.
  • ALAMPROGRAMM nr 2. Toetatakse üldharidussüsteemi õpilastes keskkonnasäästlike tarbimisharjumuste kujundamist ja ökoloogilise tasakaalu tundmaõppimist. Õppekäigud ja praktikumilaagrid, koolide keskkonnaprojektid, õppevahendid keskustesse. Vaata, mis on uut.
  • ALAMPROGRAMM nr 3. Toetatakse keskkonnasäästlikke tarbimisharjumusi kujundavate ja ökoloogilise tasakaalu olemust selgitavate teabekandjate loomist. Vaata, mis on uut.

 

Keskkonnasäästlik tarbimine ja elurikkuse kaitse - esmatähtsad projektide teemad KIK-i projektidele


Teavituskampaaniatel on suurem tõenäosus KIK-i toetusele, kui need on just neil kahel olulisel teemal.

Ootame projekte säästvast tarbimisest

  • mis tutvustavad igapäevase mõistliku tarbimise võimalusi, et vältida või vähendada jäätmete teket ning kasutada võimalikult säästlikult loodusressursse,
  • mis juhatavad paratamatult tekkivaid jäätmeid kasutusse võtma jäätmehierarhia kõrgemaid tasemeid silmas pidades,

  • mis juhatavad jäätmeid liigiti koguma, vältimaks seda, et ühe inimese lohakus rikub kogu konteineri sisu ja muudab mõttetuks korrektselt käituvate inimeste tegevuse (nt ehitusmaterjalid või värvijäägid tavajäätmete seas, pabermähkmed või pappnõud paberi ja papi konteineris jne).
Ootame projekte elurikkuse kaitsest
  • mis tutvustavad ökosüsteemiteenuseid ehk looduse hüvesid ja mõtestavad selle kaudu looduskaitselisi tegevusi. Loe lisa siit.
  • mis suurendavad teadlikkust Eesti loodusest tervikuna, ohtudest meie elurikkusele ning seostest, mis osutavad, kui palju meie elurikusest sõltume. Eesti looduse väärtustamine on „Looduskaitse arengukava aastani 2020“ (LAK) üks põhieesmärk. Loe lisa - LAK pt 1 „Loodusharidus ja –teavitus“.

 

Viimati uuendatud: 30. jaanuar 2017

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.